Święto Niepodległości 2009

Święto Niepodległości 2009

 

Dnia 11 listopada 2009 roku, w 91 rocznicę odzyskania niepodległości, trzy komorowskie stowarzyszenia kulturalno-społeczne: K40, Kulturalny Komorów i nasze Towarzystwo Komorowianie, zaprosiły wszystkich mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni hymnicznych i legionowych.
Spotkanie wyznaczono pod historycznym dębem na placu Ignacego Paderewskiego. Drzewo, przypominamy, zasadzono dnia 11 XI 1935 roku.
Punktualnie o godz. 15.00 chór IMPRIVISTI na otwarcie skromnej uroczystość odśpiewał jeden z najstarszych polskich hymnów – Gaude Mater Polonia. Po nim głos oddano najmłodszym… I już po chwili przy wsparciu chóru mieszanego złożonego z naszych sąsiadów przystąpiono do radosnego śpiewu zbiorowego.

Mimo chłodu i ulewnego deszczu na zaproszenie odpowiedziało 281 osób. Tyle dokładnie rozdaliśmy śpiewników i biało-czerwonych baretek.
Tak oto zapoczątkowaliśmy nową tradycję – raz w roku, 11 listopada, mieszkańcy Komorowa i okolic Święto Niepodległości czcić będą wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Zatem do zobaczenia za rok, w tym samym miejscu, tego samego dnia i o tej samej godzinie…

Dodaj komentarz